kolmapäev, 16. märts 2016

Uurimuslik õpe

Uurimuslik õpe


Annan lühidalt ülevaate oma uurimuslikust õppest. Kuna mul on 1 kord nädalas 4.- 5. liitklassi tund, siis teen selles tunnis ülesandepõhist kui ka uurimuslikku õpet. Allpool on toodud üks näide uurimuslikust õppest, mis meil hetkel käsil on. 


Sihtrühm: 4.- 5. klass (liitklassitund)
Aine: inglise keel
Teema: My school- leaflet
Vajaminevad õppevahendid: tahvelarvuti / nutitelefon, lauaarvuti, paber, pliiats
Õpieesmärgid: õpilane teab, mis on lendleht; teab, kuidas teha kavandit; teab, mis on meie kooli moto, väärtused; traditsioonid; oskab leida informatsiooni kooli kodulehelt oskab tahvelarvutit kasutada pildistamisel; oskab teha koostööd oma klassikaaslastega
Lendlehed saadetakse partnerkooli tutvumaks meie kooliga.

Kulub 4 tundi selle töö tegemiseks.
Töökäik:
Sissejuhatus:
Kõige pealt on vestlus õpilastega ja saavad selgemaks, mis on lendleht ja milleks seda on vaja. Õpetaja näitab mõnda näidist, mis ta on teinud valmis. Õpetaja tutvustab uut veebikeskkonda, milleks on https://www.canva.com/. Õpilased hakkavad kavandama paberil lendlehte, kus nad mõtlevad läbi, kuhu tuleb paigutada tekst ja kuhu pildid. Töö toimub rühmades (3 liiget). Informatsiooni kooli kohta leiavad kooli kodulehelt.

Õppimine:
Kui kavand on valmis, siis iga grupp teeb ühisdokumendi Drive' i keskkonnas, kuhu ta kirjutab laused, mida on vaja tõlkida inglise keelde ning jagab seda ka õpetajaga, kes saab teha mõned parandused. Kui tunnis ei saa valmis, siis saavad nad ühiselt seda kodus lõpetada. Kui laused tõlgitud, siis grupp läheb tegema pilte ning tõmbavad pildid arvutisse. Järgmiseks grupp teeb endale konto canvas.com keskkonda ning hakkavad seda kujundama. 


Tagasiside:
Kui kõik tööd valmis, siis toimub oma tööde esitlus kaaslastega ja siis me saadame need oma partnerkoolile, kes vaatab ka üle ja annab tagasisidet meie laste tehtud töödele.

LePlanneris tehtud töö on siin.

teisipäev, 15. märts 2016

Ülesandepõhine õpe

Kui üldse siia koolitusele tulin, siis minu mõte oli teha ülesandeid / töid, mis toetaksid õpikut. Aitaks õpilastel omandada teadmisi huvitavamalt, mitte ainult õpik, töövihik ja vihik. Katsetasin ülesandepõhist õppimist 8. ja 6. klassis. 8. klassis võtsin ülesande sooritamiseks uue veebikeskkonna mindmeister. see veebikeskkond tundus põnev ja need fuktsioonid olid mugavad ja andis palju teha. Enne kui tunnis kasutasin seda, proovisin ma ise selles keskkonnas mõistekaarti koostada. Sain hästi hakkama. Kuid tunnis selle veebikeskkonna kasutamine läks untsu. Küll wifi kõikus, et oli raske pääseda ligi ja tahvelarvutis oli väga ebamugav täita selles keskkonnas mõistekaarti. Miskipärast lapsed ei saanud jagada oma töid avalikult. Saatsid mulle töö, kuhu ma ei pääsenud ligi. See katsetus läks untsu. Proovisin 6. klassi õpilastega. Saimegi tehtud!
 Allpool on toodud tunnikirjeldus:

Ülesandepõhine õpe

Sihtrühm: 6. klass
Aine: inglise keel
Teema: Adjectives- omadussõnad
Vajaminevad õppevahendid: tahvelarvuti / nutitelefon, õpik „I Love English 4“, vihik, kirjutusvahend.
Õpieesmärgid: õpilane teab sõna „adjective“ eesti keelset tähendust; teab, milleks on vaja kasutada lauses omadussõnu; teab, kuidas neid kasutada lauses; teab erinevaid omadussõnu; oskab koostada mõistekaarti; oskab kasutada veebikeskkonda https://bubbl.us/ .
Tunnikäik:
Sissejuhatus:
Kõige pealt teeme ühise ajurünnaku, kus me kirjeldame omadussõnu kasutades oma parimat sõpra. Selleks kasutame ühistöövahendina mõistekaarti veebikeskkonnas: https://bubbl.us /. Õpetaja teeb ühe mõistekaardi, mida täidetakse ühiselt. Kui sõbra kirjeldus on tehtud, siis valib iga õpilane mõistekaardilt viis omadussõna, mis kirjeldab teda ennast ja räägib iseendast teistele.

Õppimine:
Õpetaja esitab küsimuse:“Miks kasutatakse lauses omadussõnu?“ Juhul kui õpilased ei oska kaasa rääkida, siis õpetaja kirjutab tahvlile kaks selgitavat lauset. Kaks lihtlauset, kus ühes lauses on omadusõnad. Nt: My mother has got a car. My mother has got a big new red car.
Omadussõnade liigitamine nii suuliselt kui ka kirjalikult vihikusse. Reegli õppimine õ lk 79 h 10 a, b.

Praktika:
Mõistekaardi koostamine- õ lk 80 h 10c. Õpilane saab ühe pildi, mis on harjutuses 10 c. Teeb sellest tahvelarvutiga pildi ja koostab mõistekaardi selle pildi kohta. Mõistekaardi koostab veebikeskkonnas https://bubbl.us /. Ta lisab pildi oma mõistekaardile ja asetab selle keskele ning hakkab sinna omadussõnu kirjutama, mis kirjeldab seda pilti. Lõpuks õpilane jutustab ja kirjeldab oma pilti mõistekaardi abil. See on tagasisideks õpetajale, kas õpilane omandas uue materjali või ei.

LePlanneris: ülesandepõhine õpe


kolmapäev, 13. jaanuar 2016

LePlanneriga projektiõppe tsenaarium

Sain nüüd siis korralikult katsetatud LePlannerit. Algul olin küll skeptiline, kas hakkama saan. Kuid pika pusimise peale sain tehtud.

Siin see on projektiõppe tsenaarium.